top of page

herní čas

Čas na Tianmu ubíhá souběžně s tím reálným, avšak jelikož nemáme ani zdaleka čas na to, abychom hráli v reálném čase, máme zde systém herních dní. Herní den tak sice nazýváme dnem, pokrývá však cca. 23 reálných dní, aby nám 16 herních dní vyšlo na 365 dní v kalendáři. Postavy vnímají herní rok jako reálný rok, je potřeba sice trochu se do toho režimu dostat, ale to, že je tam postava například 4 herní dny, neznamená, že je tam čtyři dny, nýbrž čtvrt roku.

1 herní den trvá 3 reálné týdny.

​​1 herní rok trvá 16 herních dní, tedy 48 našich týdnů.

V rámci herních dní již nemáme rozdělení denních dob na konkrétní dny, ve volné hře si dělejte s denní dobou naprosto, co chcete, ale je pak třeba dbát na to, aby se nepřekrývala např. doba, v níž je postava přítomná na lekci či slavnosti. Zároveň, pokud probíhají dvě hry na jedné místnosti zároveň, ale každá v jiné fázi herního dne, nemohou se tyto linky vzájemně protnout.

 

* * *

 

Máme zde 4 roční období, jak je známe - ani v Číně tomu není jinak. Avšak oproti našemu gregoriánskému kalendáři se zde setkáme s čínským lunárním kalendářem a jeho vlivem na pojmenování jednotlivých období.

Rok se vyvažuje elementy (viz stránka astrologie). Máme zde jaro (dřevo), léto (oheň), podzim (kov) a zimu (vodu). V poslední čtvrtině období se prvek vrací ke svému jádru, totiž k Zemi.

1. Jaro (Dřevo) - Nový rok

2. Jaro (Dřevo) - Jarní rovnodennost

3. Jaro (Dřevo)

4. Jaro (Země)

1. Léto (Oheň)

2. Léto (Oheň) - Letní slunovrat

3. Léto (Oheň)

4. Léto (Země)

1. Podzim (Kov)

2. Podzim (Kov) - Podzimní rovnodennost

3. Podzim (Kov)

4. Podzim (Země) 

1. Zima (Voda)

2. Zima (Voda) - Zimní slunovrat

3. Zima (Voda)

4. Zima (Země) 

bottom of page